BUDERUS

 Takım Çelikleri

Takım çeliğinizde uzman

Avrupa’nın önde gelen takım çeliği uzmanı Buderus Edelstahl, büyük, küçük ölçülerde ve çok gözlü kalıpların parçalarında mükemmel takım çeliği dendiğinde ilk akla gelen firmadır. Wetzlar’ daki fabrikamızda, 70 tonluk devasa ingotlarımız bulunmaktadır, bunun anlamı çok kısa süre içerisinde bile, farklı ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek esnekliğe sahibiz.

Yüksek sertlik talepleriniz için patent ürünler

Özel kalıp çeliklerimiz, yüksek aşınma dayanımına sahip,  çekirdeğine kadar sert, ekonomik olarak işlenebilir ve parlatılabilir özelliklere sahiptir. Patentli plastik kalıp çeliklerimizden TRUHARD SUPREME® standart plastik kalıp çelikleri ile kıyaslandığında daha yüksek ısıl iletkenlik ve yüksek sertlik sunar.

Düşük ve yüksek basınçlı döküm uygulamaları söz konusu olduğunda ise, kalıp hamilinden çekirdek olarak kullanılan sıcak iş takım çeliklerine kadar paket çözümler sunuyoruz.

www.buderus-celik.com.tr

www.buderus-steel.com

 Mühendislik Çelikleri

Öznel ihtiyaçlarınız için mühendislik çelikleri üretilebilir.

Özel mühendislik çeliklerimiz, çok yüksek temizliktedir ve son derece düşük kükürt içerikleri ile mükemmel izotropik mekanik özelliklere sahiptir. Süreli olarak, müşterilerimizin özel taleplerini karşılayacak yeni alaşımlar geliştiriyor ve test ediyoruz. Bloklarımız, yüksek gereksinimleri olan rüzgârgülü endüstrisinde kullanılan çok büyük dişlilerde, makine imalatı ve madencilik endüstrisinde kullanılarak kalitesini kanıtlamıştır.

Serbest Dövme

Buderus, açık kalıpta dövmede en büyük ölçülerde bile, dar toleranslarda üretim yapabilmektedir. Üç adet yüksek performanslı dövme preslerimizde, 190 tona kadar ingot dövme kabiliyetine sahibiz.

Tıkır tıkır ürettiğimiz, 145 tonluk dövülmüş bir parçanın yaklaşık ağırlığı, yüzden fazla küçük aracın toplamından daha fazladır.

Yüksek kalitede üretim yapan açık dövme tesisimizde, ingot dökümünden, ısıl işlemine ve kalite kontrolüne kadar tüm üretim aşamaları fabrikamız çatısı altında gerçekleştiğinden, tüm üretimimiz garanti altındadır. Açık dövme tesisimiz, uzun yıllardır jeneratör ve kompresör şaftları gibi çok çeşitli sektörlere ve uygulamalara hizmet vererek, yüksek kalitesini kanıtlamıştır.

 Kalıpta Dövme

Aks milinden dişli çarka kadar- her türlü dövme ürünümüz, en küçük detaya kadar, müşterilerimizle birlikte çalıştığımız bir ar-ge geçmişi içerir.

Yüksek kalitede kalıpta dövülmüş ürünlerimiz, yüksek yükler altında düşük aşınma özellikleri ile tüm dünyada bilinmektedir. Dövme ürünlerimiz, üretim zincirinin her aşamasında izlenmekte ve belgelenmektedir. Dövme üretimimizin tamamı simülasyon sistemi kullanılarak sürekli iyileştirilmektedir.

Kalıpta dövme ürünlerimiz, altı bağımsız pres hattında, 2.500 ve 10.000 tonluk preslerde üretilmektedir. 2 ila 220 kg. arasında değişen ağırlıklarda parçalar dövmekteyiz.  Özellikle ticari araçlar için dişliler ve aks parçaları ürettiğimiz gibi, petrol ve gaz endüstrisi, madencilik ve genel makine endüstrisi için pek çok parça üretmekteyiz.

Sıcak Hadde Bant Çelikleri

Yüksek saflıkta sıcak haddelenmiş bant çeliklerimiz 2,8 ve 4,6 ton aralığında değişen ingotlardan üretilmektedir. Her ay, yaklaşık 12,000 ton bant çeliği tam otomatik üretim tesisimizden çıkmaktadır.

Soğuk Hadde Bant Çelikleri

Yüksek kalitede ürettiğimiz soğuk hadde bant çelikleri, cerrahi aletler, mutfak bıçakları, araç koltuklarında kullanılan dişliler gibi parçaların en temel malzemesi olarak kullanılmaktadır. Paslanmaz soğuk hadde bant çeliklerimiz de, çatal-bıçak endüstrisi ve otomotiv endüstrisinde kullanılmakta olup, yüksek kalitesini ispatlamıştır.

Biet

Haddelenmiş Buderus yarı-mamul ürünleri, yüksek güvenlik gereklilikleri olan kalıp ve parça üretiminde kullanılmaktadır. Buderus olarak, alaşımlı ve alaşımsız özel mühendislik çelikleri, takım çelikleri gibi çok çeşitli kaliteleri tedarik etmekteyiz. Standartların dışında özel şartnameli taleplere de cevap verebilmekteyiz. Haddelenmiş yarı-mamullerimiz 2,8 ve 4,6 ton ağırlığındaki ingotlardan üretilmektedir.